بازدیدهای پزشکی

عقل سالم در بدن سالم است

یکی از نکات بسیار مهم برای هر پدر و مادری داشتن کودک سالم و قوی می باشد. بهداشت کودکان از نظر رشد قد و وزن، معاینه دندان ها و سلامت روانی از جمله دغدغه های ما در مرکز می باشد . به همین خاطر پایش سلامت کودکان طبق برنامه های زیر صورت می گیرد؛ 

  • پایش سلامت رشد قد و وزن توسط سرکار خانم دکتر سیده صدیقه مدنی دارای مدرک فوق تخصص غدد اطفال هر سه ماه یکبار
  • پایش سلامت دهان و دندان توسط سرکار خانم دکتر حدیثه آهنی امینه دارای مدرک دندان پزشک اطفال هر سه ماه یکبار
  • پایش اضطراب و  اختلال روانی توسط سرکار خانم مستوره آهنی امینه دارای مدرک فوق لیسانس روانشناسی گرایش تفسیر نقاشی کودکان زیر شش سال هر سه ماه یکبار

گزارش تمامی معاینه ها به والدین ارائه و آزمایشات لازم داده و بررسی می گردد.

در صورت نیاز به اقدامات لازم، مهد کودک پیگیری های لازم را جهت رفع مشکل دوشادوش خانواده انجام می دهد .

اخبار و مقالات سایت

شما می توانید آخرین اخبار و مقالات وب سایت را در اینجا دنبال کنید مشاهده همه اخبار و مقالات

ورود به مهد کودک

کودک از ۳ سالگی آماده ورود به مهد کودک می‌شود. اما در این بین نگرانی والدین و وابستگی کودک، مشکلاتی پدید می‌آورد. البته این امر برای همه یکسان نیست و بعضی به راحتی محیط مهد را می‌پذیرند و به آن دلبستگی پیدا می‌کنند .

تحویل فرزندان از مهد

چرا کودک باید به مهد کودک برود؟
بسیاری از مادرها، به دلیل مشغله‌های شغلی، مشکلات رفتاری کودک‌شان و یا فقط برای آن‌که چند ساعتی در روز بتوانند به کارهای شخصی خود برسند، فرزندان‌شان را به مهد کودک می‌فرستند.

نقش مهدکودک ها در تربیت

انسان موجودی اجتماعی است، از زمان تولد تا واپسین دم حیات از جامعه تأثیر می‌پذیرد و بر آن تأثیر می‌گذارد. مهدکودک ، برای بچه‌ها عموماً جذابیتی بیش از خانه و خانواده دارد و نیز نقشی بسیار اساسی و مهم در تربیت کودکان ایفا می‌کند.