برنامه های آموزشی

کودکان منبع شلوغی در خانه هستند، بنابراین برای جلوگیری از این به‌ هم‌ ریختگی و حتی آماده کردن کودک برای زندگی آینده‌  خود موارد زیر را رعایت نمایید؛

عادت مرتب بودن و تمیزی چیزی است که کودکان می‌بینند و یاد می‌گیرند بنابراین برای او مثال‌هایی بزنید مثلاً بگویید «مامان هرروز اسباب‌بازی‌ها را مرتب می‌کند زیرا با این کار پای من روی آن‌ها نمی‌رود و خراب نمی‌شوند»

به آن‌ها یاد دهید درست مثل ما، وسایل نیز خانه دارند. هرچیزی خانه‌ای دارد و با دانستن خانه‌ آن‌ها هربار پس از استفاده راحت و سریع می‌توانید آن‌ها را در جای خود قرار دهید.

در سن مناسب می‌توان برای وسایل برچسب‌گذاری کرد تا به کودک در پیدا کردن جای آن کمک کرده و در کنار آن مهارت خواندن او را تقویت کنید.

یک تقویم یا لیست مناسب سن کودک فراهم کنید. هرگاه کاری است که کودک شما باید انجام دهد آن را روی کاغذ نوشته و پس از اتمام کار در کنار آن تیکی بزنید تا کودک با کار انجام‌شده احساس رضایت کند.

برنامه و روالی منظم برای نظافت داشته باشید. مثلا هرروز عصر از کودک خود بخواهید تا در مرتب کردن اسباب‌بازی‌ها به شما کمک کند.

زمان برگشت از مدرسه وقتی عالی است تا به کودک خود مرتب کردن لباس‌ها را یاد دهید.

صبور باشید. کودکان در نظافت به‌دقت شما نیستند

اخبار و مقالات سایت

شما می توانید آخرین اخبار و مقالات وب سایت را در اینجا دنبال کنید مشاهده همه اخبار و مقالات

ورود به مهد کودک

کودک از ۳ سالگی آماده ورود به مهد کودک می‌شود. اما در این بین نگرانی والدین و وابستگی کودک، مشکلاتی پدید می‌آورد. البته این امر برای همه یکسان نیست و بعضی به راحتی محیط مهد را می‌پذیرند و به آن دلبستگی پیدا می‌کنند .

تحویل فرزندان از مهد

چرا کودک باید به مهد کودک برود؟
بسیاری از مادرها، به دلیل مشغله‌های شغلی، مشکلات رفتاری کودک‌شان و یا فقط برای آن‌که چند ساعتی در روز بتوانند به کارهای شخصی خود برسند، فرزندان‌شان را به مهد کودک می‌فرستند.

نقش مهدکودک ها در تربیت

انسان موجودی اجتماعی است، از زمان تولد تا واپسین دم حیات از جامعه تأثیر می‌پذیرد و بر آن تأثیر می‌گذارد. مهدکودک ، برای بچه‌ها عموماً جذابیتی بیش از خانه و خانواده دارد و نیز نقشی بسیار اساسی و مهم در تربیت کودکان ایفا می‌کند.